You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ranking drukarek wielofunkcyjnych 2020. Jaką drukarkę wielofunkcyjną do domu wybrać?

Ranking drukarek wielofunkcyjnych 2020. Jaką drukarkę wielofunkcyjną do domu wybrać?

Oto ranking najlepszych drukarek wielofunkcyjnych do domu dostępnych na polskim rynku w 2020 roku. W tym artykule dowiesz się, jaka jest najlepsza drukarka wielofunkcyjnych na rynku i które urządzenie wybrać dla siebie. Sprawdź recenzje najlepszych drukarek do domu.

HP Smart Tank 515

Drukarka HP Smart Tank 515 (1TJ09A) - niska cena, opinie, dane ...

HP Smart Tank 515 to drukarka wielofunkcyjna, która znajdzie zastosowanie w domach i biurach. Umożliwia drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie dokumentów. Ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca, a wbudowany moduł Wi-fi, umożliwiający łączność bezprzewodową, eliminuje konieczność podpinania jej kablem do urządzeń. Obsługuje formaty od A4 do A6, a także B5, DL i niestandardowe. Do pracy wykorzystuje zintegrowane zbiorniki z atramentem (trzy pojemniki z kolorowym i jeden z czarnym) - producent podaje, że ich zawartość powinna umożliwić wydrukowanie do 8000 stron w kolorze lub 18000 stron w czerni. W tym pierwszym przypadku prędkość druku to 5 stron na minutę, w drugim - do 11. Maksymalna rozdzielczość to 1200x1200 DPI. Szybkość kopiowania to 10 stron na minutę niezależnie od tego, czy kopiuje się strony kolorowe czy czarno-białe. Pracę bardzo ułatwia znajdujący się z tyłu podajnik papieru, mający pojemność aż 100 arkuszy.

EPSON EcoTank ITS L4160

EPSON EcoTank ITS L4160

EPSON EcoTank ITS L4160 to urządzenie wielofunkcyjne z systemem stałego zasilania atramentem. Wykorzystuje pojemniki na atrament o dużej pojemności - w przypadku kolorowego pojemność wystarczy na ok. 6000 stron, przy czarnym tuszu - ok. 7500 stron. A z jaką szybkością pracuje? Przy stronach kolorowych jest to 15 na minutę, przy czarno-białych nawet 33 strony. Na szybkość pracy wpływa możliwość drukowania dwustronnego. Co zwraca uwagę, to wysoka maksymalna rozdzielczość drukowania - 5760 x 1440 dpi, a w przypadku skanowania jest to 2400 x 1200 dpi. Niewielkie gabaryty nie przeszkodziły w zamieszczeniu ręcznego podajnika papieru o pojemności 100 stron. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że drukarka EPSON pracuje dość głośno. Warto mieć też na uwadze, że w stanie spoczynku pobiera aż 4,3 W mocy - co jest bardzo wysokim parametrem.

HP Deskjet Ink 3790

HP Deskjet Ink 3790

HP Deskjet Ink 3790 to urządzenie wielofunkcyjne, które sprawdzi się w przestrzeniach, gdzie nie ma zbyt dużo miejsca. Jego wymiary to 403 × 451 × 264 mm, dzięki czemu może stać na półce, biurku czy dowolnym innym miejscu. Dużą zaletą jest możliwość drukowania bezprzewodowego - dzięki temu użytkownik nie jest ograniczony długością kabla. Dokumenty do drukowania mogą być wysyłane bezpośrednio ze smartfona lub tableta. Zarówno przy drukowaniu przez kabel, jak i bezprzewodowo, szybkość druku stron czarno-białych to 8 na minutę, a przy kolorowych jest to do 5,5 strony. Dlatego nie jest to drukarka wielofunkcyjna dobra dla miejsc, w których potrzebny jest szybki wydruk większych ilości dokumentów, ale posłuży wszędzie tam, gdzie potrzebny jest wydruk dokumentów od czasu do czasu. Jego jakość nie pozostawia wiele do życzenie - przy czarno-białych rozdzielczość wynosi 1200 x 1200 dpi, przy kolorowych - 4800 x 1200 dpi.

Brother DCP-T510W

Brother InkBenefit Plus DCP-T510W - Urządzenia wiel. atramentowe ...

Brother DCP-T510W zwraca uwagę bardzo wysoką rozdzielczością druku - maksymalna to 6000 x 1200 dpi. Druga ważna zaleta to wysokowydajne pojemniki z atramentem - jak podaje producent, zestaw startowy umożliwia wydrukowanie do 6500 stron monochromatycznych i 5000 kolorowych. Model ten przeznaczony jest dla mniejszych biur oraz użytkowników domowych. Dzięki obsłudze sieci bezprzewodowej umożliwia łatwe drukowanie z urządzeń mobilnych - obsługiwane są połączenia Brother iPrint&Scan Mobile, Google Could Print, 2.0, Apple Airprint, Brother Print Service Plugin, Mopria. Urządzenia stacjonarne można z drukarką łączyć kablem poprzez port USB. Szybkość druku dokumentów w czerni to 27 stron na minutę, w kolorze zaś 10 str/min. Przy obrazach mamy odpowiednio 12 i 6 stron na minutę.

HP OfficeJet 8013

HP OfficeJet 8013

HP OfficeJet 8013 to urządzenie wielofunkcyjne przeznaczone dla biur. W celu zaoszczędzenia czasu na powtarzalnych czynnościach został w nim wprowadzony mechanizm Smart Tasks, zaś aby przyspieszyć drukowanie - funkcja wydruku dwustronnego. Szybkość drukowania wynosi do 18 stron czarno-białych w wysokiej jakości, a w trybie roboczym - nawet 28. W przypadku kolorowych jest to odpowiednio do 10 i 24 stron. Skanowanie za pomocą tego modelu OfficeJet może odbywać się nie tylko do pliku, ale także do chmury lub wiadomości e-mail. Maksymalna rozdzielczość wydruku to 4800 × 1200 dpi. Obsługa urządzenia jest wygodna dzięki zastosowaniu pojemnościowego ekranu dotykowego MGD o przekątnej 2,2″.

Brother DCP-J105

Brother DCP-J105

Brother DCP-J105 InkBenefit to atramentowe urządzenie wielofunkcyjne, dedykowane dla środowisk domowych i małych biur. Oferuje rozdzielczość druku do 6000 x 1200 dpi. Prędkość wydruku, oferowana przez urządzenie, wynosi 11 obrazów na minutę w trybie monochromatycznym oraz 6 obrazów na minutę w trybie kolorowym. Zintegrowany, płaski skaner, umożliwia wygodne kopiowanie oraz skanowanie dokumentów, w tym nośników oprawionych lub o nieregularnych kształtach. Skany mogą być wysyłane do pliku, wiadomości e-mail oraz obrazów. Łatwa obsługa modelu możliwa jest dzięki czytelnemu, jednoliniowemu wyświetlaczowi LCD oraz intuicyjnemu panelowi kontrolnemu.

Canon PIXMA MG3650

Canon PIXMA MG3650

Canon PIXMA MG3650 to kompaktowe urządzenie wielofunkcyjnego z modułem Wi-Fi. Doskonale sprawdzi się zarówno w domach prywatnych, jak i małych biurach oraz firmach. Osiąga rozdzielczość druku na poziomie 4800 dpi, a szybkości drukowania to 9,9 obrazu/min. (mono) i 5,7 obrazu/min (kolor). Czyli druk zdjęcia 10 × 15 cm bez obramowania zajmuje około 44 sekundy - w porównaniu z konkurencją to dość długo, jednak nie jest przeznaczona do miejsc, gdzie byłaby mocno eksploatowana. Warto dodać, że ma automatyczne ustawienie drukowania dwustronnego, co przy drukowaniu większej ilości tekstu jest bardzo pozytywne.

Brother DCP-1610WE

Brother DCP-1610WE

Brother DCP-1610WE to laserowe urządzenie wielofunkcyjne, skierowane do środowisk domowych i małych grup roboczych, działające w sieci bezprzewodowej i charakteryzuje się wysoką prędkością druku, niewielkimi rozmiarami oraz intuicyjną obsługą. Oferuje możliwość drukowania, kopiowania i skanowania. Urządzenie zostało wyposażone w podajnik papieru na 150 arkuszy, dodatkowo jest kompatybilne z tonerami na 1000 stron. Kompaktowe wymiary urządzenia i jego niewielka waga sprawiają, że bez problemu zmieści się na półce lub stanowisku pracy.

Ranking wg. PCWorld

2 Comments

  • Avatar
    Adam
    May 29, 2020

    Ten post pomógł mi w wyborze drukarki jakiej potrzebuje.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Blog Categories

Latest Comments

Popular Articles

Blog Archive

Recent Articles

Blog Search